22. 01. 2019

Proč je med zdravý

Kromě toho, že dřívější lidoví léčitelé včelímu medu přisuzovali až zázračnou moc, jsou k dispozici fakta, která jsou vědecky doložena. A těch není málo.

Med má antibakteriální účinky.

Jednak je přirozeně acidní, což v boji proti bakteriím pomáhá, a navíc obsahuje peroxid vodíku, což je v podstatě desinfekční látka. Proto léčitelé doporučovali přikládat medový obklad na rány a proleženiny. Je ideální na drobné popáleniny.

Med obsahuje velké množství antioxidantů.

Antioxidanty působí velmi příznivě proti zánětům a proti oxidačnímu stresu. U dětí zmírňuje noční kašel a zlepšuje spánek. Ale pozor, děti do jednoho roku med konzumovat nemohou, protože jejich trávení nemusí zpracovat vedlejší látky, které mohou u kojenců způsobit naopak otravu. Čaj s medem pomáhá proti nachlazení.

Med působí probioticky.

Díky svým antibakteriálním účinkům vytváří dobré prostředí pro zdravou mikroflóru ve střevech, špatným bakteriím nevyhovuje. Tímto má i vliv na celkovou imunitu organismu, kterou pochopitelně zvyšuje. Má vliv i na snížení cholesterolu v krvi.

Obsahuje vitamíny, stopové látky a enzymy, důležité pro tělo.

Vitamíny v medu jsou především ze skupiny B a C, ze stopových prvků jsou obsaženy jod, fluor, kobalt, mangan, železo, zinek, meď. V medu jsou iminerální látky - draselné a vápenaté soli....

Obsahuje jednoduché cukry, které se velmi rychle vstřebávají.

Z dietetického hlediska je med velmi rychlým zdrojem energie, protože je složen převážně z glukózy a fruktózy, rychlevstřebatelných cukrů. Protože se jednoduché cukry v těle neukládají do zásob, netvoří se z nich ani tuk. Takže po medu se netloustne :)


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ