22. 01. 2019

Jak poznám kvalitní med?

Vady medu

V obchodech můžete koupit mnoho druhů medu, v různých cenových relacích. Příliš levné medy mohou mít původ mimo Evropskou Unii, pravděpodobně budou Ukrajinské nebo Srbské, dost často mohou pocházet z jižní Ameriky. V čem je riziko těchto medů?

V celé EU je zakázáno používat antibiotika pro léčbu včel. Nikoli však ve zbytku světa, takže může nastat situace, podobná velkému skandálu firmy VČELPO (kterou mimo jiné vlastní svaz včelařů !!!), kdy v jejich údajně českých medech našli streptomycin a sulfonamidy, které mohou způsobovat genetické vady a rakovinu... Antibiotika v českých medech být nesmějí. Medy, které nepocházejí z Česka (většinou jsou smíchané), mívají na etiketě označení:  "Medy ze zemí EU a mimo EU". To může být tedy vodítko, že v zemích jejich původu mohou včelaři užívat zakázané látky při medové produkci....

Obsah vody v medu je velmi podstatný. Včelař, který vytočí nedozrátý med, riskuje, že med začne kvasit (dost často až u zákazníka doma). Vyzrátý med musí mít váhu aspoň 1,4 kg na litr medu a více.(Pozor, kilová sklenice medu má jen 0,7 litru, což odpovídá výše uvedenému). Ideální stav je 18% vody v medu, kdy je jistota, že med nezkvasí. Norma dovolovala i 20% vody, ale při výkupu medu jsou tyto medy odkupovány už se srážkou z ceny... Obsah vody v medu včelař zjistí refraktometrem, což je příruční praktický mikroskop využívající lom světla.

Med smíšený květový je pojem, vhodný pro univerzální med, který je tmavší a dlouho vydrží v tekutém stavu (nekrystalizuje). Tyto medy mají upravený poměr přírodních cukrů tak, aby vydržely dlouho tekuté, což samo o sobě není nic špatného (smíchané medy), problém může nastat při přípravě této směsi, kdy se medy musí rozehřívat a homogenizovat a většinou jsou rozehřáté více, než je zdrávo, aby se s nimi dobře pracovalo. Tyto medy pak často karamelizují, tmavnou a ztrácí aktivní enzymy a vitamíny. Osobně tyto medy v obchodě příliš nedoporučuji, ale to neznamená, že jsou špatné...

Med s obsahem řepných cukrů nebo invertních sirupů lze jednoduše odhalit v laboratoři dle vyššího obsahu například sacharózy (řepného cukru), ovšem praktické posouzení je už složitější. Obecně platí, že velmi hrubou krystalickou konzistenci mohou mít medy s přidaným cukrem, ale například pravý medovicový med má taktéž podobnou strukturu...  Existuje i domácí test na odhalení pančovaného medu, kdy vezmete kousek medu na lžíci a ponoříte do vody ve skleničce a mírně zamícháte - pančovaný med se celý rozpustí, kdežto skutečný poctivý med bude držet pohromadě (daleko hůře se rozpustí).

 

Druhy medů

Řepkový med - velmi brzy krystalizuje, proto ho včelaři pastují (míchají v míchačce, dokud nezkrémovatí a pak již neztuhne, takový med má velmi světlou, až bíle- krémovou barvu). Řepkové pole jsou často silně chemicky ošetřované a včelař musí v době ošetření česna zavřít, aby mu včely neuhynuly. Rozbory však často prokážou jen velmi malé rezidua chemikálií v těchto medech, nelze tedy plošně říct, že tento typ medu je špatný, nebo jedovatý, ale v každém případě nesplňuje podmínky pro BIOMED.

Akátový med - má průhlednou konzistenci, nažloutlenazelenalou, vydrží v tekutém stavu i několik let. Vzhledem k tomu, že akáty nikdo chemicky neošetřuje, tento med může splňovat podmínky pro BIOMED, pokud jsou včelky v oblasti, kde není rozšířeno zemědělství intenzívního charakteru.

Lipový med - je poměrně vzácný, protože se vyskytne jen jednou za několik let. Med má žlutou barvu, snad i trošku nazelenalou a výraznou lipovou chuť i vůni. Taktéž je vhodný pro bioprodej, z čistých oblastí...

Medovicové medy - nejsou medy z nektaru, ale z medovice, což je lepkavá hmota, kterou vylučuje stejnokřídlý hmyz (například mšice, které ji napřed vysají z rostliny), a včely tuto hmotu sbírají z listů či jehličí, jako kdyby to byl nektar. Medovicové medy jsou tmavé a pochází nejčastěji ze smrku, jedlí a dubů a některé medovicové medy jsou velmi silně tuhnoucí - například z modřínu, protože obsahují velké množství melocitózy. Medovicové medy obsahují více minerálních látek, než medy nektarové a mají velmi harmonickou chuť, protože jsou méně kyselé. V odlehlých oblastech mimo intenzívní zemědělství jsou vysoce kvalitní, vhodné i pro bioprodej. V oblastech znečištěných smogem, mohou naopak obsahovat více škodlivých látek.

Jetelový med (i vojtěškový med) - světlé medy, které zkrystalizují v malých krystalech, takže jsou přirozeně pastovité, mají moc dobrou vyváženou jemnou chuť.

Slunečnicový med - sytě žlutý med s typickou chutí, který brzy tuhne.

Malinový med - světle žlutý lahodný med, dobře se pastuje protože jemně krystalizuje, má lahodnou květovou chuť.

 

Co je lesní med?

Lesní med je v podstatě medovicový med tmavé barvy, který má jiný poměr cukrů než med květový a obsahuje například větší množství minerálů, proto má větší elektrickou vodivost oproti květovým medům a takto je tedy i kontrolován pro účely obchodního označení (medy se rozředí na dvacetiprocentní roztok a změří se elektrická vodivost- musí být větší jak 80mS*m-1).

 

Co je krystalizace medu?

Med je mimo jiné přesycený roztok cukrů (jednoduše řečeno) a proto krystalizuje. Rychlost krystalizace je dána poměrem jednotlivých cukrů, takže zatímco například glukóza krystalizaci medu urychluje, naopak větší množství fruktózy ji zpomaluje, proto má každý druh medu specifické vlastnosti.

 

Ukázka jednotlivých medů: zleva - akátový, květový (ovocné stromy, pampelišky), medovicový

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ